Włącz Eko-myślenie

Dzięki organizowanym warsztatom umożliwimy beneficjentom zmianę postawy na bardziej ekologiczną. Uświadomimy, że dbanie o środowisko jest ważne dla nas i przyszłych pokoleń. Uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę jak nie marnować żywności i przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki, jak szanować środowisko, nie używać opakowań jednorazowych, wykorzystywać rzeczy już wyprodukowane. 

Projekt zakłada organizację online warsztatów kulinarnych oraz warsztatów i porad jak posprzątać dom bez gotowych płynów, sprayów, proszków, saszetek do prania, past i tabletek do zmywarki. W trakcie naszych działań chcielibyśmy zadbać o wzrost aktywności ekologicznej i obywatelskiej poprzez tworzenie przez uczestników projektu domowych produktów czyszcząco- kosmetycznych oraz tworzenia zdrowych posiłków dbając o niemarnowanie żywności. Wierzymy, że dzięki działaniom uczestnicy poczują realny wpływ na rozwiązywanie konkretnych problemów. Zauważamy, że często potrzebujemy facylitacji i wsparcia w zakresie rozpoczęcia eksperymentowania z dbaniem o dom bez chemii. Jest wiele podręczników oraz filmików video dotyczących potrzebnych produktów i przepisów na stworzenie własnego mydła, płynu do naczyń czy kostek do zmywarki, jednak często niepewność „czy aby na pewno zrobiliśmy to poprawnie” i dbanie o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny, nie pozwala na podejmowanie prób. W naszych działaniach chcemy, aby uczestnicy odpowiedzieli na pytania, czego najbardziej chcieliby się nauczyć, a następnie otrzymali pakiety zawierające materiały/składniki potrzebne do wykonania danego produktu, które wykorzystają w trakcie warsztatów online z ekspertką i symultanicznie wykonają dany produkt we własnym domu, jednocześnie mogąc zadawać pytania prowadzącej i rozwiewać wątpliwości. 

.

Warsztaty kulinarne SAMI GOTUJEMY NIC NIE MARNUJEMY. To cykl 6 warsztatów dla różnych odbiorców. ( 4 dla rodzin z dziećmi i mieszkańców oraz 2 dla seniorów).Cykl warsztatów jest oparty na autorskim projekcie stworzonym przez Akademię Umiejętności Kulinarne Przygody dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym w zakresie edukacji kulinarnej i prozdrowotnej. Program realizowany jest przede wszystkim na praktycznych zajęciach w formie warsztatów kulinarnych.Uczestnicy podczas przygotowywania potraw otrzymują informacje m.in. dotyczące efektywnych zakupów, wykorzystaniu produktów, ich właściwościach i wpływie na zdrowie. Wobec obecnej sytuacji epidemiologicznej uczestnicy warsztatów będą odbierać pakiety produktów potrzebnych na warsztaty (z Klubu Krąg), a same warsztaty odbędą się online.

.

Warsztaty i porady jak posprzątać dom bez gotowych płynów, sprayów, proszków, saszetek do prania, past i tabletek do zmywarki? Jak posprzątać dom bez gotowych chemicznych preparatów i jak je można zastąpić ekologicznymi środkami czystości. To dużo prostsze niż się nam wydaje. Na dwóch warsztatach nauczymy się jak zrobić je samemu w domu.Domowe środki czystości – od czego zacząć? Jak pozbyć się gotowego proszku do prania i wszystkich płynów, sprayów, saszetek, proszków, past i tabletek. Początkowo wydaje się to karkołomne zadanie dla cierpliwych, jednak szybko zmienią zdanie uczestnicy projektu i uświadomią sobie jaki wpływ ma to na ochronę środowiska i na ich portfele.Wobec obecnej sytuacji epidemiologicznej uczestnicy warsztatów będą odbierać pakiety produktów potrzebnych na warsztaty (z Klubu Krąg), a same warsztaty odbędą się online.

Scroll to top
Skip to content