Ładowanie Wydarzenia

powrót do kalendarza

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa “Nie tylko sztuka dla sztuki”

23 września / 18:00 - 26 września / 20:00

W czwartek, 23 września 2021 roku o godz. 18:00, w przestrzeni nadwarciańskiego centrum kultury KoneterART w Poznaniu, w ramach projektu HEARTools, odbędzie się wystawa sztuki ulicznej, uwrażliwiająca na temat praw człowieka. Stworzy ją 26 uczestników treningu z różnych krajów Europy: Polski, Bułgarii, Białorusi, Ukrainy, Gruzji, Armenii, Turcji i Grecji.


Wystawa stanowi część międzynarodowego projektu HEARTools – szkolenia na temat równości i praw człowieka za pomocą narzędzi artystycznych i medialnych, organizowanego przez nasze Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty. Projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ i odbywa się w dn. 17-25.09.2021.

Sztuka jest celem sama w sobie, ale może też stać się nośnikiem poruszającym trudne tematy społeczne. Street art i różne “małe”, alternatywne formy artystyczne – o ile krzyczą z przemyślanym przekazem – uwrażliwiają i otwierają nie tylko oczy, ale i potrzebne każdej społeczności dyskusje. Tym razem, stworzą przestrzeń do rozmów o prawach człowieka.

Przykładowe formy, jakie znajdą się na ekspozycji, to przede wszystkim historie przedmiotów, takie jak wieszak z dopiskiem “Naprawdę powiesisz mnie za to, że nie jestem heteroseksualna?” czy stare buty z komunikatem “Wejdź w moje buty. Zrozum. Współodczuwaj” albo miara krawiecka “Zmierzmy ile w naszych religiach jest miłości, a nie różnic #tolerancja”.

Serdecznie zapraszamy!
human rights art social action exhibition HEARTools training 2021

human rights art social action exhibition HEARTools training 2021
human rights art social action exhibition HEARTools training 2021

human rights art social action exhibition HEARTools training 2021

wydarzenie odbywa się w ramach:

wydarzenie realizowane przy wsparciu:

Szczegóły

Start:
23 września / 18:00
Koniec:
26 września / 20:00

Organizator

CIM HORYZONTY
Email:
international@cimhoryzonty.org

Strona wydarzenia:
<a class="my-button-class" href="https://www.facebook.com/events/916500288948981/">Dołącz na facebooku » </a>

Miejsce

kontenerART
Ewangelicka
Poznan, Poland
+ Google Map
Scroll to top
Skip to content