MŁODZI MAJĄ GŁOS

Młodzi mają głos - 20 listopada 2019 r. przypada 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych, po wielu latach pracy, przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie prawo do życia, prawidłowego rozwoju i wykorzystania w pełni swojego potencjału. W związku z powyższym UNICEF zaprosił swoich obecnych oraz przyszłych partnerów Programu Miasto Przyjazne Dzieciom do włączenia się w świętowanie rocznicy.


Z tej okazji CIM Horyzonty współorganizuje z Urzędem Miasta Poznań akcję “Młodzi mają głos”, która polega na zebraniu opinii dzieci i młodzieży dotyczących życia w Poznaniu oraz pomysłów na zmiany, jakie mogą dokonać się w mieście poprzez zapraszanie szkół do włączenia się akcji w dwóch postaciach:

1. Zebrania opinii uczniów w formie pisemnej poprzez ustawienie urny w bibliotece szkolnej/stołówce, dostarczonej przez CIM Horyzonty połączonej z akcją informacyjną o Konwencji o prawach dziecka UNICEF w postaci plakatu.

2. Przeprowadzenia warsztatów podczas 1 lekcji np. godziny wychowawczej/ wiedzy o społeczeństwie/innej, podczas których metodami aktywnymi przybliżymy informacje o Konwencji o prawach dziecka oraz zbierzemy opinie nt. proponowanych zmian w mieście Poznań.

Warsztaty oraz akcja informacyjna mogą odbyć się między 4 a 15 listopada 2019 roku.

Planowany zasięg: 14 warsztatów, w tym 7 w szkołach podstawowych, 7 w szkołach średnich, konkurs plastyczny w przedszkolach.

Zebrane opinie zostaną przedstawione w postaci rekomendacji podczas finalizującym akcję “Młodzi mają głos” wydarzeniu, które odbędzie się 20 listopada 2019.

Chętne szkoły zapraszamy do kontaktu z Ula Kisiel-Grzanka tel. 691786811, evs.horyzonty@gmail.com.

Zaproszenie dla szkół

Poniżej przedstawiamy zestawienie zebranych podczas warsztatów oraz ankietami opinii i sugestii dzieci i młodzieży na temat zmian rekomendowanych w mieście Poznań. Projekt „Młodzi mają głos” był realizowany we współpracy z Miastem Poznań z okazji 30-lecia uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Raport

data rozpoczęcia

listopad 2019

data zakończenia

listopad 2019

działania

-warsztaty

-sztuka

zapisy

Zapisy / informacje u koordynaturki projektu Urszula Kisiel - Grzanka Tel. 691786811 E-mail: evs.horyzonty@gmail.com.


FACEBOOK FANPAGE

działanie realizowane we współpracy z:

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetowych Miasto Poznań #poznanwspiera

SPRAWOZDANIA

Gdzie szukać pomocy (Młodzi mają głos)

Gdzie szukać pomocy (Młodzi mają głos)

Zapraszamy do obejrzenia nakręconego metodą poklatkową filmiku pn. "Gdzie szukać pomocy". Film powstał w ramach projektu "Młodzi mają głos", realizowanego przez stowarzyszenie CIM Horyzonty we współpracy z Urzędem Miasta Poznań z okazji 30lecia uchwalenia Konwencji o prawach dziecka w listopardzie ...
Czytaj Dalej
Raport "Młodzi mają głos"

Raport „Młodzi mają głos”

Poniżej przedstawiamy zestawienie zebranych podczas warsztatów oraz ankietami opinii i sugestii dzieci i młodzieży na temat zmian rekomendowanych w mieście Poznań. Projekt „Młodzi mają głos” był realizowany we współpracy z Miastem Poznań z okazji 30-lecia uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.Raport ...
Czytaj Dalej

Scroll to top
Skip to content