EUROPEJSKI KORPUS SOLIDARNOŚCI

Wolontariat europejski

Czy chcesz wyjechać jako wolontariusz za granicę? Europejski Korpus Solidarności (ESC) jest jedną z akcji Programu Erasmus+ Komisji Europejskiej, która może umożliwić Ci taki wyjazd. Dowiedz się więcej na ten temat

Wolontariat dla Ciebie

Wolontariat europejski / Europejski Korpus Solidarności (ESC) daje młodym wolontariuszom szansę wykorzystania własnych umiejętności, rozwinięcia zainteresowań, zdobycia doświadczeń w nowych dziedzinach, poznania języka obcego i innej kultury.


Projekty wolontariatu zapewniają młodym ludziom możliwość wykonywania pracy wolontariackiej w kraju lub za granicą. Działania wolontariuszy odpowiadają na ważne potrzeby społeczne, przyczyniają się do wzmacniania społeczności i jednocześnie umożliwiają wolontariuszom zdobycie praktycznego doświadczenia, umiejętności i kompetencji niezbędnych do zdobywania nowej wiedzy, rozwoju osobistego, społecznego, obywatelskiego oraz zawodowego. W praktyce oznacza to zwiększanie ich szanse zatrudnienie. Wolontariusze mogą realizować swoje projektu w kraju lub za granicą.

KTO MOŻE WYJECHAĆ?

Programem mogą być objęci młodzi ludzie w wieku od 17 do 30 lat. Wszyscy spełniający to kryterium mają równe szanse wzięcia udziału w Wolontariacie Europejskim, bez względu na płeć, wykształcenie, znajomość języków obcych, niepełnosprawność itp.

NA JAK DŁUGO?

Można wyjechać maksymalnie na okres do 12 miesięcy. Wyróżniamy projekty krótkoterminowe (trwające od 2 do 8 tygodni) i długoterminowe (od 2 do 12 miesięcy). Długość wyjazdu ustalona jest przy każdym projekcie.

RODZAJE DZIAŁAŃ

Działania wolontariuszy mogą dotyczyć szeregu zagadnień takich jak: środowisko naturalne, kultura i sztuka, zajęcia z dziećmi, młodzieżą i ludźmi starszymi, działania przeciwko rasizmowi, narkomanii, informacja europejska, sport i rekreacja, bezrobocie czy też wiele innych.

JAKIE SĄ KOSZTY?

Udział w programie jest bezpłatny. Ze środków Programu pokrywane są koszty podróży, wyżywienia, zakwaterowania, szkolenia i comiesięcznego kieszonkowego, tak więc możesz wziąć udział w programie bez żadnego wkładu własnego.

Czas na wolontariat

Centrum Inicjatyw Międzykulturowych posiada akredytację organizacji wysyłającej, goszczącej i koordynującej od 2009 roku. W tym czasie wysłaliśmy ponad 70 wolontariuszy i gościliśmy już 30 wolontariuszy, którzy podczas projektów długoterminowych działali na rzecz animacji społeczności lokalnej.

Chciałbyś/ałabyś wyjechać z nami na ESC? Napisz do nas: evs.horyzonty@gmail.com

Niezbędne jest zarejestrowanie się w bazie Europejskiego Korpusu Solidarności – PRZEJDŹ DO STRONY

 

Ogłoszenia

PROJEKT ARCHEOLOGICZNY W BUŁGARII

24.07.2019 – 06.09.2019   


PROJEKT DŁUGOTERMINOWY WŁOCHY

start lipiec / sierpień


Wolontariusze

W tym momencie gościmy u siebie: Sarę i Alvaro z Hiszpanii, Bekę i Keti z Gruzji oraz Emme z Niemiec – ich projekt w czerwcu dobiega końca. Przygotowujemy się do goszczenia u siebie 6 wolontariuszy od września 2019 roku do lipca 2020.


Poznaj naszych wolontariuszy – poniżej relacje i raporty z podejmowanych przez nich działań. Zobacz, jak wygląda życie wolontariusza.


Goodbye, Poznan

Goodbye, Poznan

2018/2019, ALVARO
I write this article while I have a suitcase 80 centimeters from me and everything ready to leave Poznan in just a few hours. These last months and, especially, these last weeks have been such a wild ride that it …
Czytaj Dalej

My 10 months road, improvement and growth

My 10 months road, improvement and growth

2018/2019, KETI
My EVS story begins in fact long time before my actual becoming the EVS volunteer. In my country I always wanted to gain more and more voluntary experience, as I have been volunteer since I can remember. I was voluntering …
Czytaj Dalej

WEEKLY REPORT 3.06-7.06

WEEKLY REPORT 3.06-7.06

2018/2019, KETI
Hey, I am Keti and it is my last weekly article in my Evs project. This week was short because I started to work on Wednesday. On Wednesday and Thursday I had leisure workshops time with children in Primary school …
Czytaj Dalej

WEEKLY REPORT 27.05-2.06

WEEKLY REPORT 27.05-2.06

2018/2019, SARA
What a busy week! From the 27th till 4th of june has taken place The 30th anniversary of the identity of Łazarz in which we have been so busy doing and preparing all the activities. In my case for example, …
Czytaj Dalej

PRZYDATNE LINKI:


 

ERASMUS PLUS


EUROPEJSKI KORPUS SOLIDARNOŚCI


EUROPEAN YOUTH PORTAL


EURODESK POLSKA