Jagodowe wakacje – inicjatywa oddolna

W ramach inicjatywy oddolnej pn. „Jagodowe wakacje – inicjatywa oddolna” grupa inicjatywna założyła następujący przebieg działań:

„W ramach inicjatywy oddolnej chcemy przeprowadzić wakacyjne warsztaty dla dzieci z Łazarza. Zakładamy przeprowadzenie 8 warsztatów ośmioosobowych w tym warsztaty integrujące rodzica z dzieckiem. Wszystkie zajęcia odbędą się w pracowni sklepu Jagoda nie porzeczka, znajdującej się przy ulicy Małeckiego 36. 

Podczas warsztatów, każdy z uczestników dostanie słodki wypiek od lokalnej kawiarni Masz Babo Placek.

Nasze propozycje warsztatów:

1. Kolorowe mydełka glicerynowe.

(warsztaty dla dzieci powyżej 4 lat).

Na tych warsztatach dzieci stworzą po 4 mydełka z profesjonalnej bazy glicerynowej. Użyjemy do tego profesjonalnych barwinków i zapachów. Mydełka udekorujemy także brokatem i suszonymi płatkami kwiatów. Są to zdecydowanie jedne z ulubionych warsztatów w naszej pracowni.

 2. Murujemy – Warsztaty integrujące ojca z synem.

 (Warsztaty dla dzieci powyżej 5 lat).

Na tych warsztatach tata razem z synem wykonają z małych gipsowych cegiełek konstrukcje według edukacyjnej instrukcji przedstawionej przez prowadzącego. Cała konstrukcja zostanie wykończona kolorowym tynkiem.

3. Łapacz słońca.

(Warsztaty dla dzieci powyżej 7 lat).

Na tych zajęciach za pomocą drucika i kolorowych koralików wykonamy łapacz słońca. W środku łapacza umieścimy kryształek odbijający promienie słoneczne. 

4. Biżuteria – warsztaty integrujące mamę z córką.

(warsztaty dla dzieci powyżej 4 lat).

Na tych warsztatach mama z córką mile spędzą czas na wykonaniu własnej biżuterii. Wykorzystamy do tego kolorowe kamyki, koraliki i zawieszki.

5. Kolorowa tęcza ze sznurków i włóczek.

(warsztaty dla dzieci powyżej 5 lat).

Na warsztatach wykonamy ozdobę w postaci tęczy. Do jej wykonania wykorzystamy sznurek, kolorowe włóczki, wstążki, pomponiki i cekiny.

6. Wakacyjny worek na plecy.

(warsztaty dla dzieci powyżej 4 lat).

Na warsztatach za pomocą farbek do tkanin, tasiemek i pomponików ozdobimy nasz własny wakacyjny worek na plecy.

7. Mandragora w doniczce – Warsztaty inspirowane Harrym Potterem.

(Warsztaty dla dzieci powyżej 5 lat).

Na zajęciach każdy z uczestników stworzy własną mandragorę z masy papierowej, a następnie udekoruje terakotową/ceramiczną doniczkę, do której włoży wykonane stworzenie. W trakcie warsztatów towarzyszyć nam będzie magiczny klimat ze świata Harrego Pottera. Mile widziane przebrania.

8. Magiczna różdżka – Warsztaty inspirowane Harry Potterem.

(Warsztaty dla dzieci od lat 6).

Na zajęciach każdy z uczestników za pomocą gorącego kleju, farbek oraz brokatu zamieni zwykły patyk we własną magiczną różdżkę. W trakcie warsztatów towarzyszyć nam będzie magiczny klimat ze świata Harrego Pottera. Mile widziane przebrania.

Na każde zajęcia przewidujemy grupy 8 osobowe.”

Scroll to top
Skip to content