Organizacja wydarzenia towarzyszącego instalacji artystycznej spełniającej rolę kolektora na nakrętki przed Szkołą Podstawową nr 77 w Poznaniu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A  kto to stoi pod szkołą podstawową nr 77 na Dmowskiego? To Eko-Pener! Niech Cię nie zwiedzie jego nazwa. Eko-Pener to instalacja artystyczna ,która stałą się również kolektorem nakrętek, mająca skłaniać ludzi do refleksji o środowisku i dbaniu o nie. Nazwa wskazująca na „eko penerstwo” ma symbolizować przemianę myślenia o segregacji, która w obecnych czasach wychodzi poza margines i staje się codziennym przyzwyczajeniem. Eko – pener symbolizuje,że problemy z którymi aktualnie mierzy się społeczeństwo, nie dotyczą tylko wybranych grup, ale wszystkich mieszkańców naszej planety.Zbierasz plastikowe nakrętki ? Przynieś i wrzuć je do Eko-penera, dzięki temu przyczynisz się do zadbania o naszą planetę jak i podzielisz się dobrem. Nakrętki trafiają do recyklingu, a dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na cele charytatywne dla potrzebujących.Instalacja artystyczna będąca kolektorem nakrętek stanęła przy Szkole Podstawowej nr 77 dzięki realizacji projektu pn. „organizacja wydarzenia towarzyszącego instalacji artystycznej spełniającej rolę kolektora na nakrętki przed Szkołą Podstawową nr 77 w Poznaniu” i została sfinansowana ze środków budżetu Miasta Poznań.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Uzupełnieniem samego postawienia rzeźby były  warsztaty z ekologii przeprowadzone w ramach kampanii „Czysty Łazarz”. Zajęcia odbyły się w języku angielskim. Rozmawialiśmy o tym, jak wyglądają kwestie dbania o środowisko w Polsce, Niderlandach oraz Hiszpanii oraz jakie rozwiązania wprowadzić do naszego codziennego życia. Rozmawialiśmy również o kolektorze nakrętek, który stanął przed szkołą w ramach realizowanego projektu we współpracy z Otwarta Strefa Kultury. Wspaniale było porozmawiać o różnicach w różnych krajach Europy, sposobach recyklingu i o tym, jak wszyscy możemy spróbować uczynić świat lepszym miejscem.

Scroll to top
Skip to content