Trening to Słowenia

Jakiś czas temu zachęcaliśmy Was do aplikowania na wyjazd na szkolenie międzynarodowe pn. Lifelongplaying finansowanego ze środków programu Erasmus plus, które było dedykowane edukatorom i  pracownikom młodzieżowym. Oto relacja Agnieszki (@linkisztuki), która nas na nim reprezentowała:

„Chciałabym podzielić się z Wami Wszystkim, czego się nauczyłam i przećwiczyłam na sobie 🙂 

Szkolenie dla edukatorów w Słowenii było fenomenalne. #lifelongplaying

Temat gier integracyjnych, energizerów, gier o współpracy, o przełamywaniu barier komunikacyjnych o międzykulturowości, czy o tożsamości, nie jest mi obcy – na wielu dotychczasowych projektach zdarzało mi się prowadzić lub uczestniczyć, ale tak kompleksowego podejścia nie spodziewałam się.

Prowadzącym Speli i Anji oraz Denisowi z @Cirkuslabulle udało się realizować warsztaty, dyskusje i gry osiągając idealne flow.

Organizatorzy wiedzieli też, że chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem – stworzyli więc cały blok zajęć „sharing and carring”. Miałam ogromną frajdę z prowadzenia warsztatów o grach artystycznych, w których jednym z pomysłów był Lovebirynt – labirynt miłości.

Nie jest łatwo zintegrować ludzi o różnych energiach kulturowych (Finlandia, Portugalia, Rumunia, Łotwa, Czechy, Włochy, Cypr, Belgia, Macedonia), ale od samego początku czuliśmy, że porozumienie między nami jest ponad różnicami.

Narzędzia edukacji pozaformalnej, takie jak gry społeczne, są jak najbardziej do wdrożenia w szkole. Polecam i chętnie pomogę 🙂

Scroll to top
Skip to content