Międzykulturowy Wieczór Integracyjny

To był bardzo barwny i ciekawy wieczór, który odbył się w Klubie Osiedlowym Krąg w ramach kolejnego spotkania pod nazwą „Przez żołądek do kultury”. Mieliśmy okazję posłuchać i poznać bezpośrednio przedstawicieli i przedstawicielki takich krajów jak: Turcja, Grecja, Hiszpania, Francja, Włochy i Tunezja.

Ci młodzi ludzie przyjechali do Poznania w ramach projektu Europejskiego Korpusu Solidarności „Broaden our horizons in teams”, żeby przez dwa miesiące dzielić się swoją kulturą i hobby z mieszkańcami i mieszkankami Poznania.
Podczas wieczoru dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o Turcji, ich sporcie narodowym jakim są zapasy w oleju, geografii kraju i różnicach kulturowych z nią związanych. Następnie przenieśliśmy się do Hiszpanii – części galicyjnskiej, baskijskiej oraz wyspiarskiej, ponieważ mieliśmy też przedstawicielkę z Wysp Kanaryjskich, dzięki czemu pomimo, że wielu naszych gości i gościń ze społeczności lokalnej Hiszpanię już odwiedziła, posłuchaliśmy nowych informacji.

Następnie przenieśliśmy się na południe Europy, gdzie Michele opowiedział o historii i kulturze Włoch uraczając nas przygotowanym i jakże ważnym dla Włochów, spaghetti.

Loic i Yatana zabrali nas na wycieczkę po lotaryńskich zamkach i serowej podróży po mapie Francji opowiadając o ponad 3000 gatunków sera i zasadach savoir vivre obowiązujących w róznych zakątkach kraju.

Można było również nauczyć się kilku podstawych zwrotów w tych językach, usłyszeć o ciekawostkach międzykulturowych oraz spróbować specjałów.

Prezentacja jest częścią projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka finansowanego ze środków Urzędu Miasta Poznania

Scroll to top
Skip to content