Critical Creation

Critical Creation to projekt który łączy środowiska artystyczne, aktywistyczne i społeczne w celu stworzenia przestrzeni do działania na rzecz zmniejszania nierówności ekonomicznych i społecznych na świecie, używając przy tym narzędzi artystycznych.


Działania obejmują panele dyskusyjne i warsztaty edukacyjne z osobami posiadającymi doświadczenie migracyjne oraz ekspertami z tej dziedziny, aktywne działania artystyczne w przestrzeni miejskiej oraz wydarzenia skierowane do młodych osób i lokalnej społeczności Poznania zainteresowanej problematyką globalnych nierówności.

Działania warsztatowe bezpośrednio skierowane są do osób w wieku 18-25 lat: aktywistek i aktywistów, artystek i artystów oraz wszystkich chcących działać na rzecz zmniejszania nierówności na świecie.


W ramach projektu przeprowadzimy:

Konferencja: Już 15 grudnia zapraszamy wszystkich na konferencję do klubu Poruszenie na ul. Półwiejską w Poznaniu.  Spotkania będą trwały od godziny 12:00 do 16:30. Będą ich 4. Pierwsze na temat nierówności ekonomicznej, drugie na temat nierówności płciowej oraz trzecie będzie panelem na temat sytuacji migracji w naszym i nie tylko kraju. Pod koniec zapraszamy wszystkich do dyskusji na tematy poruszane wcześniej.

https://www.facebook.com/events/2923486114330879/?event_time_id=2923486120997545&__mref=mb

Warsztaty: 16 grudnia czyli w drugim dniu konferencji zapraszamy młodzież w wieku 18-25 (mniej więcej) do uczestnictwa w warsztatach na temat muralu. Będzie prowadziła je Justyna Dziabaszewska. Drugie warsztaty tego samego dnia będą na temat aktywizmu i tego jak można interpretować sytuację społeczne i przekuwać je na inspiracje do tworzenia sztuki.
Całe te dwa warsztaty są zapowiedzią projektu „Critical Creation” czyli kreatywnego rozmawiania na tematy nierówności występujących na świecie.

Działania wzmacniające: Od Stycznia do Marca- zapraszamy wszystkich uczestników na spotkania z ekspertami i aktywistami, artystkami i społecznikami. Będziemy zagłębiać tematy ubóstwa ekonomicznego, tematów tożsamości oraz pójdziemy do muzeum, żeby tą całą wiedzę przekuć na działania. Będziemy też mieli spotkanie z osobą od marketingu, która Nam opowie jak się reklamować i zaplanować strategie, a więc jeśli jesteś osobą, która działa, albo chcę zacząć działać -zapraszamy!

Murale: Od Marca, zaczniemy malować -co to oznacza ? Wszystkie te działania wzmacniające, spotkania, warsztaty mają uczestnikom naszego projektu dać narzędzie w postaci wiedzy. Wiedzy na tematy trudne, dyskryminujace i nierównościowe by mogli Oni potem stworzyć murale na ten temat, jest to ważne ponieważ, każdy mural będzie miał swój QR kod, który będzie przenosił osobę skanującą na stronę opowiadającą o tym co się znajduje na ścianie. Murale zostaną wpisane na mapę edukacyjną, według której młodzież w wieku 14-18 lat będzie mogła podążać i dowiedzieć się więcej o tym jak wygląda świat i działają w nim pewne mechanizmy.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd9M9ljPo_lvdAOK-BSQlCxfv3hmJTiNwf4x5uHKvk5Zve9Uw/viewform

data rozpoczęcia

październik 2019

data zakończenia

maj 2020

działania

-konferencja

-warsztaty

-działania wzmacniające

-murale

zapisy

Koordynatorki Florentyna Macioszczyk Email: f.macioszczyk@gmail.com


FACEBOOK FANPAGE

działanie realizowane we współpracy z:

działanie finansowane przez:

SPRAWOZDANIA

 

Nie znaleziono żadnych wpisów.

Scroll to top
Skip to content