3 Dimensions of Connection

Na przełomie czerwca i lipca gościliśmy uczestników z 8 krajów w ramach projektu „3 Dimensions of Connection”. Jego była poprawa jakości pracy z młodzieżą poprzez wzmocnienie równowagi emocjonalnej pracowników młodzieżowych, by docelowo mogli oni lepiej wspierać potencjał młodych ludzi. 

Projekt nasz uzupełnił mozaikę szkoleń dla pracowników młodzieżowych, oferując możliwość skupienia się nie tylko na umiejętnościach, ale na postawach, własnych zasobach i dbaniu o własny dobrostan. 

Szkolenie bazowało na innowacyjnej metodzie wypracowanej przez amerykańskiego psychologa Billa Plotkina, tzw. Mapie psychiki ludzkiej opartej na przyrodzie, czerpiącej z psychologii głębi oraz ekopsychologii. Przyroda była więc istotną częścią procesu uczenia się. Była nie tylko zbiorem rekwizytów, ale przewodniczką.

Oto jak o projekcie powiedzieli sami uczestnicy: 

„Czuję, że jestem bardziej obecna i mam więcej cierpliwości do osób wokół mnie, mam więcej empatii i więcej chęci, by pomagać, gdzie tylko mogę.”

„Czuję się odrodzona! To niesamowite uczucie. Nawiązałam kontakt z tymi częściami mnie, o których istnieniu zapomniałam.”

„Czuję się bardziej ugruntowany, pewny siebie i jestem bardziej otwarty, aby wyjść do świata i do innych.”

„Nie wiem, czy istnieją słowa, które mogą wyrazić, jak głęboko ten projekt na mnie wpłynął. Byłem wcześniej w mrocznym miejscu i nie wiedziałem czego się po tym [projekcie] spodziewać. Po jego zakończeniu mogę powiedzieć, że jestem zupełnie inną osobą.”

Scroll to top
Skip to content