Ludzkie książki

Spotkanie Żywych Książek odbyło się w piątek 22-go września od godziny 17:00 do 21:00 w Strefie Do-Wolności w ramach Poznańskiego Tygodnia Tolerancji.

Książkami byli m.in. wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności i inne osoby cudzoziemcze, które zdecydowały się żyć w Polsce. M. in. osoby z Algierii, Chile, Francji, Indii,  Meksyku, Maroko, Turcji, Ukrainy i Łotwy.

Wydarzenie mimo deszczu zgromadziło 27 osób.

Każdy/a Czytelnik/czka przybyły na spotkanie Żywych Książek, otrzymał/a swoją kartę biblioteczną i wybierał/a  z listy dostępnych Książek tą, która ją/go interesuje. Wolontariuszka zapraszała Czytelnika/czkę i Książkę do stolika, przy którym prowadzili rozmowę. Rozmowy trwały ok. 20 minut – po upływie tego czasu Książka udawała się na kolejną rozmowę. Rozmowy miały luźny charakter: całe wydarzenie, w szczególności spotkanie z Żywą Książką, odbywało się w intymnej, przyjaznej atmosferze, w przestrzeni bezpiecznej dla wszystkich zainteresowanych osób.

Ostatnią godzinę zgromadziliśmy się z uczestnikami w grupie ok kilkunastu osób, by porozmawiać wspólnie na temat odbioru inności w przestrzeni publicznej, przełamywaniu barier i stereotypów.

Projekt “Międzykulturowy Poznań” sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

#poznanwspiera #EuropeanSolidarityCorps

Scroll to top
Skip to content