Podróż Marry na seminarium „Wyzwolenie ciała” wAlicante, Hiszpania 11-16 marca

Tytuł seminarium „Wyzwolenie ciała” nasunął mi skojarzenia, powiedzmy, że będziemy rozmawiać o pozytywnym nastawieniu do ciała itp. Ale okazuje się, że jest to znacznie głębsze, ponieważ jako uczestnicy nurkujemy głębiej, a trenerzy pomagają nam otworzyć ten temat krok po kroku.
Temat uwolnił niektóre osobiste kwestie, nie tylko we mnie jako uczestniku, ale widziałem, że inni również czuli się głęboko poruszeni, gdy dzieliliśmy się osobistymi historiami z naszej przeszłości. Dalej opowiem więcej o działaniach podczas seminarium.
Pierwszy wieczór był dość późny, ale mieliśmy w małych grupach kilka kreatywnych zadań. Pierwszego dnia mieliśmy dłuższe sesje, wprowadzono nas w temat fobii tłuszczowej, dyskryminacji tłuszczowej i różnych źródeł, z których może wynikać dyskryminacja większych ciał. Na przykład przemysł modowy, media, wzornictwo przemysłowe, dostępność, schorzenia, które powodują przybieranie na wadze i wpływają na ogólny wygląd ludzkiego ciała.

Biorąc to wszystko pod uwagę, naszym końcowym celem tego seminarium było stworzenie „Listu z zaleceniami dla europejskich pracowników młodzieżowych”. „Życie w różnorodnych ciałach może być wyzwaniem, a istnieją niedociągnięcia i luki w edukacji, opiece medycznej, braku reprezentacji, jawnym zawstydzaniu i pilnowaniu ciała”, mówi ten list. Co zrobiliśmy na końcu. Ale nasze seminarium obejmowało wiele pracy wewnętrznej, a także pracę w mniejszych grupach. Wymagało to dużej koncentracji i dbałości o szczegóły oraz komunikacji między różnymi grupami ludzi. Jestem wdzięczna za przerwy pomiędzy zajęciami oraz wolne popołudnia i wieczory, aby wziąć głęboki oddech i cieszyć się takim miastem jak Alicante.
Jestem wdzięczna za każdą rozmowę i mądrych trenerów, którzy udzielali różnych rekomendacji, dzielili się wiedzą i swoim doświadczeniem. Działo się to również podczas sesji networkingowych, gdzie dowiedziałam się o możliwościach projektów finansowanych przez Unię Europejską KA1 i KA2. A także zachęty od innych, aby się nie poddawać, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Scroll to top
Skip to content