Letnie zajęcia międzykulturowe ECO-World pn. „Mali odkrywcy kultur na Łazarzu” w Klubie Osiedlowym Krąg

W dniach 18-22.07.2022 zorganizowaliśmy niesamowite spotkania dla 12 osobowej grupy dzieci w wieku między 7 a 12 lat na Osiedlu św. Łazarz. Siedmioro wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności – Yosr z Tunezji, Shabnam z Azerbejdżanu, Liza z Białorusi, Nurnissa z Kazachstanu oraz Karahan, Kader i Ozge z Turcji wraz z wychowawczyniami grupy Martą Szymaniuk i Anną Koźlińską, każdego dnia odkrywali wraz z dziećmi nowe kultury jak i ciekawe zakamarki Łazarza. 

Oprócz ogromu zabaw na świeżym powietrzu, mali uczestnicy mieli okazję także dowiedzieć sie ciekawostek o krajach z którego pochodzą wolontariusze. Dodatkowo codziennie poszerzali swoje umiejętności artystyczne, kulinarne i sportowe,a przy tym nie zapominaliśmy o podstawach ekologii i dobrego zachowania. Na sam koniec to dzieci zaprezentowały dorosłym ważne elementy Polskiej kultury jak i przygotowały piosenke urodzinową dla jednej z wolontariuszek.

Wszystkie osoby biorące udział w tym tygodniu pełnym przygód na podsumowaniu dnia dzieliły się zachwytem nad tym jak im się podobało co było największą nagrodą dla prowadzących. 

Mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy!

Spotkanie było finansowane ze środków budżetu Miasta Poznań

Scroll to top
Skip to content