Letnie zajęcia międzykulturowe „Mali odkrywcy kultur na Łazarzu” w Klubie Osiedlowym Krąg cz.2

W dniach 17-21.07.2023 zorganizowaliśmy niesamowite spotkania dla 11 osobowej grupy dzieci w wieku między 7 a 12 lat na Osiedlu św. Łazarz. Czworo wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności – Abdou z Maroko, Pilar z Hiszpanii, Ilber z Turcji oraz Dita z Indonezji, wraz z wychowawczyniami grupy Martą Szymaniuk i Bogusławą Garus, każdego dnia odkrywali wraz z dziećmi nowe kultury jak i ciekawe zakamarki Łazarza. 

Poniedziałek: Rozpoczęliśmy naszą przygodę od swobodnej zabawy, gdzie dzieci mogły poznać się nawzajem i nawiązać pierwsze przyjaźnie. Następnie mieliśmy zajęcia integracyjne w Ogrodzie Łazarskim, gdzie wspólnie ustaliliśmy kontrakt grupowy, oparty na szacunku i współpracy. Po drugim śniadaniu, mieliśmy fascynującą prezentację o Maroko, po czym wybraliśmy się do Parku Kasprowicza na gry zespołowe inspirowane kulturą Maroka. Dzień zakończyliśmy obiadem oraz podsumowaniem dnia, gdzie dzieci otrzymały teczki, a także miały okazję podzielić się swoimi wrażeniami.

Wtorek: Drugiego dnia, dzieci cieszyły się swobodną zabawą, po czym miały możliwość rozwijania swojej kreatywności podczas zajęć artystycznych, w tym nauki origami, kaligrafii i tworzenia bransoletek. Po drugim śniadaniu mieliśmy prezentację o Indonezji, a potem wspólnie tworzyliśmy najdłuższą gumę do skakania z małych gumek recepturek i angażując się w Indonezyjskie zabawy z gumą. Po obiedzie mieliśmy refleksję dnia za pomocą dramy, co pozwoliło dzieciom wyrazić swoje wrażenia i uczucia.

Środa: Wybraliśmy się do Zoo, gdzie dzieci uczyły się nazw zwierząt po angielsku i brały udział w grach terenowych. Po drugim śniadaniu mieliśmy prezentację o Turcji, a potem wspólnie bawiliśmy się w Ogrodzie Łazarz, czerpiąc inspirację z tureckich tradycji i zabaw. Po obiedzie mieliśmy podsumowanie dnia z użyciem „barometru radości” oraz przypomnienie kontraktu grupowego.

Czwartek: Czwartego dnia mieliśmy zajęcia z edukacji ekologicznej, gdzie dzieci uczyły się o ochronie środowiska poprzez zabawę. Po drugim śniadaniu mieliśmy prezentację o Hiszpanii, a potem uczestniczyliśmy w warsztatach związanych z tańcem flamenco i graliśmy w gry zespołowe. Po obiedzie mieliśmy podsumowanie dnia, gdzie dzieci mogły podzielić się swoimi wrażeniami i zaplanować ostatni dzień spotkań.

Piątek: W ostatni dzień dzieci przygotowywały prezentacje o Polsce dla naszych wspaniałych wolontariuszy zagranicznych. Po drugim śniadaniu mieliśmy emocjonujące prezentacje od dzieci oraz wspólną imprezę pożegnalną, gdzie dzieci mogły dzielić się miłymi listami i tworzyć wspomnienia. Dzień zakończyliśmy ulubionymi grami całej naszej grupy.

Cały tydzień był pełen pozytywnych emocji, radości i ciekawych doświadczeń. Dzieci miały okazję odkrywać różne kultury, rozwijać swoje zdolności artystyczne, zdobywać nowe umiejętności sportowe oraz tworzyć trwałe przyjaźnie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom oraz naszym wspaniałym animatorom za ten wyjątkowy czas! Do zobaczenia następnym razem! 🌍🎨⚽

Mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy!

Spotkanie było finansowane ze środków budżetu Miasta Poznań

Scroll to top
Skip to content