Na Łazarzu fajnie jest! Spacer, piłka no i quest!-inicjatywa oddolna

W ramach inicjatywy oddolnej pn. „Na Łazarzu fajnie jest! Spacer, piłka no i quest!-inicjatywa oddolna” grupa inicjatywna założyła następujący przebieg działań 

„Na Łazarzu są miejsca piękne w sposób oczywisty – nikogo nie trzeba przecież przekonywać, że powinien zachwycić się secesyjnymi kamienicami. Ale dostrzeżenie uroku i wartości wielu innych miejsc wymaga już (współ)pracy – długiego spaceru meandrującymi uliczkami lub parkowymi ścieżkami, zatrzymania się i uchwycenia właściwej perspektywy. Bo na Łazarzu fajnie jest: historia i tradycja przeplatają się z nowoczesnością, miasto z naturą, i – jak wiek wiekiem – młodzieńczy entuzjazm i wyobraźnia z dojrzałą wiedzą i rozwagą.Chcielibyśmy wszystkie te znane, i całkiem nieoczywiste, oblicza Łazarza Wam pokazać! Zapraszamy więc do (współ)pracy – z nami, i z miejscem, by je na nowo odkryć i zobaczyć, być może w nieco innym świetle.
Sporo do zrobienia jest – spacer, piłka, no i quest! Zapraszamy na:→ Turniej Piłki Nożnej dla chłopców szkół podstawowych Osiedla Św. Łazarz (organizowany w ramach 32 Dni Łazarza), termin: 13.06.2022, miejsce: boisko Szkoły Podstawowej nr 9, godzina rozpoczęcia: 9.00,Wiemy już, kto jest najlepszą drużyną w polskiej Ekstraklasie, czas więc podobnych rozstrzygnięć dokonać na Łazarzu – kto poprowadzi drużynę do zwycięstwa?
→ spacer „Łazarskie znaki wczoraj i dziś”/quest, termin: 13.06.2022, miejsce/start: ul. Łukaszewicza 9/13 przy głazie z tablicą pamiątkową Franciszka Witaszka, godzina rozpoczęcia:11.45Znasz dzielnicę, w której mieszkasz? Jesteś pewny/a? Jeszcze sporo jest do odkrycia – a my zrobimy z tego zabawę i wyzwanie! Nad całością będzie czuwać niezrównany Roman Modrzyński, więc jakość gwarantowana.
→ Gra miejska – z „Dziewiątką” krok po kroku poznajemy łazarskie parki, termin: 1.06.2022, miejsca: Park Wilsona, Park Kasprowicza, godzina rozpoczęcia:9.00,Dwa parki w sercu wielkiej dzielnicy to doskonałe miejsca na rekreację, ale też część wielkiej historii Łazarza. Co się w nich kryje? Sprawdź razem z nami!
SERDECZNIE ZAPRASZAMYInicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka 2022. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Rady Osiedla św. Łazarz oraz Miasta Poznania”

Inicjatywa oddolna została sfinansowana ze środków budżetowych Rady Osiedla św. Łazarz oraz Miasta Poznania 

Scroll to top
Skip to content