Przez żołądek do kultury – Armenia

Armeńska kuchnia być może nie jest tak bardzo rozpowszechniona i znana na świecie, ale z pewnością jest godna podziwu i bardzo smaczna! W środę 26 lutego po raz kolejny zebraliśmy się w Klubie Osiedlowym Krąg, aby pomóc Narek Botsinyan przygotować tradycyjne potrawy oraz przedstawić jego ojczyznę i kulturę na potrzeby projektu „Przez żołądek do kultury”. To jedno z działań większego projektu „Mobilne centrum inicjatyw lokalnych Łazanka”, którego celem jest integracja i wzmocnienie pozycji lokalnej społeczności. Spotkania w ramach projektu odbywają się co dwa tygodnie.

Wieczór obejmował oprócz jedzenia również wprowadzenie do alfabetu ormiańskiego: goście zostali zaproszeni do napisania swoich imion przy użyciu liter tego alfabetu. To było wyzwanie! Ale zdecydowanie było warto! Do jedzenia przygotowaliśmy Khashlama (ziemniaki z mięsem) i Gata (słodkie ciasto w kształcie róży).

Narek pochodzi z Asztaraka, miasta w Armenii i chętnie opowiada o stolicy (Erewaniu), o przyjęciu chrześcijaństwa i wielu innych rzeczach, których ludzie mogą nie znać (ekonomia, sławni ludzie itp.). To była ciekawa i edukacyjna wycieczka! Pozdrowienia dla Armenii! Zostańcie z nami, aby dowiedzieć się więcej o innych kulturach!

Scroll to top
Skip to content