Przysmaki z różnych krajów

25 Listopada i 5 Grudnia miały miejsce dwa wydarzenia, które były integracją międzykulturową, ale i międzypokoleniową. W ramach małego grantu, który zdobyli seniorzy z Zespołu Dziennych Domów Pomocy na ul. Konopnickiej spotkaliśmy się z uczestnikami aktywności, które ma placówka do zaoferowania wraz z naszymi zagranicznymi wolontariuszami. Podczas pierwszego spotkania nasi goście z Rumunii, Ukrainy i Armenii opowiedzieli o swoich krajach oraz o perspketywie traktowania osób starszych w ich krajach, seniorzy mogli dowiedzieć się jak wygląda pomoc finansowa oraz w jakich warunkach żyją najstarsi.

Po prezentacjach, był czas na pytania- zainteresowanie było ogromne, seniorzy chcieli się dowiedzieć jak najwięcej o krajach, porozmawialiśmy o stereotypach jakie są  w głowach na temat krajów. Po wszystkim każdy z uczestników mógł spróbować przygotowanych wraz z seniorami potraw tradycjnych w formie ciepłej.

Drugie spotkanie odbyło się w tym samym miejscu i miało na celu edukacje na temat krajów i obyczajów bożonarodzeniowych. Turcja, Liban, Grecja- te kraje wzbudził szczególne zainteresowanie i pytań ze strony publiczności było bardzo dużo. Po prezentacji uczestnicy mogli spróbować greckich traydjnych ciasteczek z nutą pomarańczy, libańskiej owsianej potrawy oraz tureckich słodkości.

Niespodzianką dla wolontariuszy w ramach podziękowania był występ seniorskiego chóru, który zaprezentował najstarsze i najbardziej urokliwe pieśni między innymi z kabaretu „Starszych Panów”.

Scroll to top
Skip to content