SIĘ KRĘCI 2020 W KLESZCZELACH – MOKSIR

Zakręciliśmy się po raz trzeci na Podlasiu.

„Się kręci” to cykl warsztatów, na których dzieci i młodzież z Podlasia poznają sztukę tworzenia utworów rapowych oraz kręcenia teledysków. Od 22 czerwca pod czujnym okiem kadry instruktorskiej młodzi pasjonaci słowa, muzyki i obrazu mieli okazję zmierzyć się z twórczym wyzwaniem w MOKSIR w Kleszczelach.

Od dziewięciu lat cykl „Się kręci” gości w różnych częściach Polski, a od trzech lat kreatywne zajęcia odbywają się na Podlasiu. Finałem tych wysiłków jest studyjne nagranie własnego utworu, stworzenie klipu muzycznego oraz występ na żywo. Wszystkich chętnych czeka oczywiście sporo pracy,. Pomagają w niej profesjonaliści oraz pasjonaci, czyli sztab ludzi odpowiedzialnych za wsparcie przy pisaniu tekstów, poszukiwaniu tematów utworów, szlifowaniu techniki raperskiej, a także przy nabywaniu umiejętności wokalnych czy aktorskich.

Wartością projektu jest również to, że bierze w nim udział młodzież z różnych środowisk : uczestnicy z Drużyn Harcerskich czy Domu Dziecka w Białowieży. Dlatego tak, jak w przypadku każdej pracy twórczej, tak i „Się kręci” jest doskonałą okazją do wyrażenia własnych poglądów czy przekucia różnych, niekiedy przecież trudnych, doświadczeń w wypowiedź artystyczną. W doskonaleniu artystycznej ekspresji pomagają kolejne etapy warsztatów, natomiast podsumowaniem całości jest wielki finał z występem na żywo.

Projekt SIĘ KRĘCI jest realizowany przez Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

mail: projektsiekreci@gmail.com

www.cimhoryzonty.org

www.youtube.com/siekreci111

www.facebook.com/siekreci111

Zdjęcia: Joanna Olichwer

Scroll to top
Skip to content