SIĘ KRĘCI – WARSZAWA 2019

Migrantki, dziewczyny z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapeutycznego Kąt, z praskich podwórek oraz artystki sięgają po mikrofony. Ruszyła warszawska edycja projektu „SIĘ KRĘCI”, w ramach której kobiety komponują swoje utwory pod okiem królowej rap sceny Ryfy Ri. Dziewczyny uczą się głośno mówić o tym, co jest dla nich ważne!

Drewniana leśniczówka, dookoła las i jego dźwięki, w środku my i nasz RAP. W oddali od zgiełku, pośpiechu, huku i trzasku dzisiejszych czasów rozpoczęła się kolejna edycja SIĘ KRĘCI!

W leśnej ostoi dziewczyny przystąpiły do pisania własnych tekstów, ćwiczyły flow, brały udział w warsztatach wokalnych i zajęciach z ekspresji scenicznej oraz oswajały się z lasem. Niektóre z nich po raz pierwszy w życiu przebywały tak długo poza miastem, widziały konia z bliska czy rozpalały ogień w piecu. Oprócz pracy twórczej uczestniczki miały sporo obowiązków – wspólnie gotowały na kaflowej kuchni, rąbały drewno, żeby nagrzać drewnianą chatę.

Projekt SIĘ KRĘCI jest realizowany przez Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty, a współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Scroll to top
Skip to content