SPOTKANIE Z ŻYWYMI KSIĄŻKAMI

Podczas tegorocznej edycji Tygodnia Międzykulturowego, który organizujemy w Poznaniu był już po raz piąty przez Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, w III LO w Poznaniu odbyło się SPOTKANIE Z ŻYWYMI KSIĄŻKAMI.


To było miejsce interakcji czytelniczej. Tu książkami nie były jednak sztywne tomy, ale ludzie i ich opowieści, którzy reprezentowali różne grupy narodowe oraz kulturowe.

Bardzo często mijamy te osoby na ulicy, a jednak nie wiemy o nich zbyt wiele. SPOTKANIE Z ŻYWYMI KSIĄŻKAMI było okazją, aby skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością, ale przede wszystkim, aby spotkać się z drugim człowiekiem.

Uczniowie i uczennice mieli okazję porozmawiać ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami z Rwandy, Bangladeszu, Egiptu, Gruzji, DR Kongo, Grecji, Indii, Nikaragui, Ekwadoru, Jordanii, Francji, Mauritiusa oraz Tajwanu. Przy okazji mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce!

Spotkanie odbyło się we współpracy z CIM Horyzonty oraz Poznan University of Technology LLL& International Education Office w ramach projektu Drogowskaz na skrzyżowaniu kultur finansowanego ze środków miasta Poznań.

Scroll to top
Skip to content