INICJATYWA ODDOLNA

Warsztaty przewidziane były na dwa spotkania po cztery godziny podczas których w piątek 16.11 16-20 rozmawialiśmy z uczestnikami o produkcji ubrań i każdy z nas wybierał swoje ubranie, sprawdzając rodzaj tkaniny, staraliśmy dobrać się odpowiednie barwniki do techniki. W sobotę 17.11 12-16 kontynuowaliśmy warsztaty z użyciem szablonów. Joanna pomagała przy barwieniu barwnikami bez gotowania Argus, przy użyciu kilku wiader z kolorami każdy mógł skomponnować własną ferie psychodelicznych wzorów na koszulkach. Krystyna objaśniała technikę odbarwiania przy użyciu odplamiacza. Technika wskazana przy kolorowych lub ciemnych ubraniach.

W trakcie warsztatów nie było większych problemów. Cieszymy się że warsztaty nastąpiły dzien po sobie, dzieki temu każda osoba mogla zostawić swoje świeżo pofarbowane ubrania na następny dzień do wyschnięcia.

Uczestnicy wyszli zadowoleni ze swoich nowych ubrań, zdobytych umiejętności usłyszałyśmy dużo słów uznań i chęć na następne warsztaty z wlasnoręcznego przerabiania ubrań.

Uczesnicy byli w różnym wieku od wieku okołolicealnego do około 60 lat. Upodobania do intensywnych, ekstrawaganckich efektów wiodly prym wśród młodszych osób, natomiast osoby starsze główny nacisk kładły na zreperowanie lub odświeżenie ulubionych rzeczy swoich i swoich bliskich.


Scroll to top
Skip to content