O HISTORII PISANEJ PRZEZ KOBIETY

Między 16 a 22 marca odbywa się Europejski Tydzień Działań przeciwko Rasizmowi. Z tej okazji – a także dlatego, że w marcu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet – Stowarzyszenie CIM Horyzonty zorganizowało spotkanie którego tematyką było równouprawnienie kobiet. Spotkanie odbyło się 22 marca.


W marcu 2019 r. W księgarni Zemsta w Poznaniu odbyło się wydarzenie o nazwie „Równouprawnienie kobiet. O historii pisanej przez kobiety.” Akcja była spotkaniem, na którym pięć kobiet z dziedziny literatury fachowej rozmawiało o problemach zawodowych troska o nich jako pisarzy i badaczy, ale także o inne tematy, którymi kobiety muszą się zajmować na co dzień.

Spotkanie składało się z dwóch części.

Pierwsza część to rozmowa/dyskusja pomiędzy wykładowczynią literatury a czterema zaproszonymi autorkami (tworzącymi biografie, teksty piosenek, sztuki teatralne i powieści).

Druga część spotkania miała charakter warsztatu – rozmawiałyśmy o pisarkach z całego świata, których twórczość na przestrzeni lat nie zyskała należnego uznania.

Spotkanie odbyło się w języku polskim i angielskim (z tłumaczeniem)

Anna Maria Szymkowiak, jedna z autorek, postanowiła wydać publikację z tego ważnego wydarzenia, które można znaleźć i przeczytać tutaj:

Scroll to top
Skip to content