Warszawska edycja SIĘ KRĘCI 2020

Rap i przyroda jako terapia. SIĘ KRĘCI po raz kolejny na warszawskich podwórkach. 

Ekipa SIĘ KRĘCI od 9 lat pracuje z osobami narażonymi na wykluczenie społeczne i stawia sobie za cel łączenie osób z różnych środowisk poprzez wspólną pracę i zmaganie się z twórczymi wyzwaniami. Pokazując jak wyrazić się przez muzykę wzmacnia uczestników, dając im nadzieję i wiarę w siebie. 

W tym roku SIĘ KRĘCI postawiło na różnorodność, odkrywanie prawd, talentów i wymianę doświadczeń bez względu na wiek, płeć, pochodzenie czy stan zdrowia. Uczestnicy i uczestniczki pojechali czerpać inspiracje do Puszczy Białowieskiej by pracować z królową rap sceny, przewodniczką tegorocznej edycji Ryfą Ri. 

W pierwszym, obozowym etapie, w leśnej ostoi wszyscy przystąpili do pisania własnych tekstów, ćwiczenia flow, warsztatów wokalnych, zajęć z ekspresji scenicznej, komunikacji interpersonalnej oraz oswajania się z puszczą. Niektórzy po raz pierwszy w życiu usłyszeli swój głos na mikrofonie, wzięli udział w warsztatach z empatii i spróbowali wyciszyć się będąc poza miastem. Oprócz pracy twórczej odbywały się wspólne gotowanie, dyżury, youtube party i codzienne kręgi, na których rozmawialiśmy o swoich doświadczeniach, emocjach i planowaliśmy dalsze etapy projektu.

Projekt SIĘ KRĘCI jest bezpłatny i mogą z niego korzystać osoby potrzebujące wsparcia. Jest realizowany przez Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty, a dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Scroll to top
Skip to content