AKCJE WOLONTARIACKIE – WASZE INSPIRACJE OD POMYSŁU DO PROJEKTU, Co pokazują twoje ręce?

W ramach pomocy w przygotowaniu i przeprowadzenia inicjatyw wsparliśmy pojedyncze inicjatywy wolontariackie grup nieformalnych tj.serię wywiadów pn. Co pokazują Twoje ręce prowadzoną z różnymi osobami to pomysł Sandry, który opisuje następująco:

„To mój osobisty projekt opracowany przeze mnie przy wsparciu CIM. To coś, co zaczęłam bardzo niedawno. Ciekawi mnie, w jaki sposób nasze dłonie są zarówno dosłownym, jak i przenośnym wyrazem życia człowieka. Interesuje mnie, jak wybór dotykania drugiej osoby może zmienić życie obu osób, nawet w najmniejszy sposób. Z ich rąk do całej osoby, jestem zainteresowana słuchaniem historii ludzi. Interesuje mnie to, że historia każdego ma piękne i interesujące niuanse, od lęków po uczucia, po bardziej przyziemne kwestie, takie jak zawody. Chciałabym wiedzieć, w jaki sposób każda osoba jest częścią otaczającego ją świata i co czyni ją inną lub ekscentryczną w tym samym świecie. Jakie wyzwania stamtąd pochodzą? Z jakimi uprzedzeniami musieli się uporać? Aby móc to zrobić, zapraszam ludzi do rozmów jeden na jeden / nieformalnych wywiadów. Podczas rozmowy robię kilka zdjęć dłoniom osoby, a później piszę krótkie artykuły (portrety pisemne) z tego, czym ta osoba podzieliła się podczas rozmowy. Celem tych artykułów jest przybliżenie historii społeczności, w trybie online lub poprzez wydarzenia, dając ludziom możliwość nawiązania kontaktu.

Przyglądając się ekspresji, dotykowi i doświadczeniom życiowym, zadajemy pytanie: Co pokazują Twoje ręce? Czy Twoje ręce różnią się od dłoni sąsiada?
Poznaję rzeczywistość i historię innych poprzez to, czego dotykały ich ręce i jak te ręce się zmieniały w czasie. Nasze dłonie są niemymi świadkami naszej historii i aktywnymi uczestnikami naszych życiowych wyborów.”

Poniżej przesyłam dostęp do kilku pierwszych przeprowadzonych wywiadów:

Wywiad nr 1: https://drive.google.com/file/d/1_POUs836_3ZIt7XKmC_eE7hxaOkN1H_N/view?usp=sharing

Wywiad nr 2 https://drive.google.com/file/d/19t3Is6bP43nTmSsS6IL3ftekrIJJr-t1/view?usp=sharing

Wywiad nr 3 https://drive.google.com/file/d/1c6024gqVHIhXchLcjV-WWPj_u5IC_hNm/view?usp=sharing

Scroll to top
Skip to content