Przez żołądek do kultury- od listopada do grudnia 2020

Od 4 listopada nasi międzynarodowi wolontariusze cieszą się możliwością dzielenia się wszystkim czym chcą w zakresie promowania kultury swojego państwa. Czasy pandemii nie pozwoliły nam jednak zademonstrować Wam naszych najlepszych umiejętności kulinarnych. Mimo to, bardzo chcieliśmy spędzić ten czas razem z Wami za pośrednictwem transmisji na żywo.

Zaczęliśmy od Diany, która jest jedyną wolontariuszką, która mówi biegle po polsku i która podzieliła się z nami informacjami o Białorusi i wyzwaniach społecznych oraz politycznych, przed którymi stoi.

Potem przyszedł czas dla Loica, który jest naszym francuskim wolontariuszem. Pokazał wam francuskie naleśniki wraz ze specjalnym francuskim wariantem oryginalnego przepisu. Zamiast mleka zawiera on piwo!

Trzecią osobą, która dołączyła, była Julia, która przekazała nam wiele istotnych informacji na temat polityki, literatury i muzyki Brazylii.

Następna była Kiki z Holandii, która pokazała nam sporo ciekawostek na temat swojego kraju, w tym też naleśniki! Definiuje swój kraj jako geograficzny punkt na mapie, gdzie ludzie często dorastają w tych samych, niezmiennych tradycjach kulturowych.

Następnie Sofía, która podzieliła się z Nami istniejącymi stereotypami na temat Hiszpanów, pokazała Nam piękne hiszpańskie miejsca, w tym jej rodzinne miasto A Coruña. Hiszpania to zróżnicowany kraj, który ma do zaoferowania o wiele więcej niż popularne miejsca turystyczne i „południowe stereotypy”. Sofía zachęca, aby każdy z Nas odwiedził różne regiony kraju i poszerzył swoją perspektywę o mniej znane zakątki Hiszpanii.

Zaledwie tydzień przed Bożym Narodzeniem zakończyliśmy rundę prezentacji wraz z Sandrą, która opowiadała nam o kulturze portugalskiej i związkach jej rodzinnego miasta z afrykańskimi koloniami, które Portugalia miała w przeszłości. Portugalia to słoneczny, wielokulturowy kraj, który cieszy się demokracją wywalczoną ponad 40 lat temu, pomimo tego, że czeka ją jeszcze długa droga, aby Portugalczycy osiągnęli pełną społeczną integrację.

Dzięki za bycie z Nami. Jeśli ominął Cię któryś z livestreamów, wciąż możesz je obejrzeć na naszej stronie na Facebooku.

Belarus: here. ( https://fb.watch/2v6ZGMbpva/ )
France: here. ( https://fb.watch/2v6Xs15Ns8/ )
Brazil: here. ( https://fb.watch/2v6T7Ruimo/ )
Netherlands: here. ( https://fb.watch/2v6QSzsqzE/ )
Spain: here. ( https://fb.watch/2v6OXm6UJA/ )
Portugal: here. ( https://fb.watch/2v6LvTXPpW/ )

Warsztaty / zajęcia / zajęcia odbyły się w ramach projektu „Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka” wspieranego przez Miasto Poznań oraz projektu „Poszerzmy nasze horyzonty” wspieranego przez Europejski Korpus Solidarności Erasmus +.

Scroll to top
Skip to content