INNA PERSPEKTYWA

Inna Perspektywa - działania edukacyjne i zwiększające świadomość w temacie osób z zagranicy żyjących w Poznaniu dąży do bezpośredniego spotkania grupy młodzieży z Poznania ze starszymi kolegami i koleżankami z innych krajów i dzięki temu zweryfikowania swojego stanowiska wobec faktu mieszkania w wielokulturowym społeczeństwie. Wszyscy wiemy, jak wiele zła można wyrządzić poprzez brak wiedzy, uprzedzenia, strach...


Nasz projekt nie tylko ma na celu dostarczenie wiedzy i pokazania, że inność nie jest zagrożeniem, ale wręcz przeciwnie, gdyż jest to zawsze doświadczenie wzbogacające… Jak wynika z naszego doświadczenia wrażliwość kulturowa jest kluczowym elementem w kształtowaniu zrozumienia i szacunku wobec otaczającej nas różnorodności kulturowej. Bez otwartości na „inność” niemożliwe jest budowanie dialogu i współpracy i stworzenie harmonijnie rozwijającej się społeczności wielokulturowej.


W ramach projektu przeprowadzimy :

-5 warsztatów w szkołach podstawowych pn. Inna Perspektywa – Poznajmy się

-5 warsztatów w szkołach średnich pn. Inna Perspektywa – Zrozumienie

-4 warsztaty w muzeum pn. Inna Perspektywa – Wrażliwość

-Wydarzenie pn. Żywa Biblioteka- Żywa Perspektywa


Każdy warsztat prowadzony będzie przez doświadczonych edukatorów międzykulturowych : Florę Macioszczyk oraz Patryka Moszkę i wolontariuszy – obcokrajowców mieszkających w Poznaniu, dzięki czemu młodzież będzie mogła poznać osobę odmienną kulturowo.

ZOBACZ OFERTĘ WARSZTATÓW

 

data rozpoczęcia

October 2019

data zakończenia

December 2019

działania

-warsztaty

-spotkania

-żywa biblioteka

zapisy

Zapisy / informacje u koordynaturki projektu Urszula Kisiel - Grzanka Tel. 691786811


FACEBOOK FANPAGE

działanie realizowane we współpracy z:

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetowych Miasto Poznań #poznanwspiera

SPRAWOZDANIA

 

No posts found.

Scroll to top
Skip to content