WARSZTATY DLA WOLONTARIUSZY

W ramach projektu „Wszechstronne Wsparcie Wolontariatu WWW” zapewniliśmy kompleksowe wsparcie wolontariuszy w różnych dziedzinach ich działań.
1) 19/09/2019, prowadzący Alvaro Ingles in CIM Horyzonty, ul. Potockiej 38, Poznań
„Jak mam to sfilmować?” 3 godziny warsztatów
Cele warsztatów: Warsztaty miały na celu nauczenie nowych wolontariuszy, jak działa komunikacja online, jak tworzyć treści wizualne za pomocą telefonów oraz gdzie znaleźć różne zasoby do tych celów, takie jak aplikacje, przeglądarki zdjęć.
Wolontariusze dowiedzieli się, jaki rodzaj komunikacji odbywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Uczestnicy nauczyli się, jak promować działania i rozpowszechniać wyniki.
Uczestnicy nauczyli się robić zdjęcia i nagrywać filmy.
Sworzyli wideo nagrane i edytowane za pomocą telefonów.
2) 24/09/2019, Marta Szymaniuk w Osiedlowym Klubie Kultury „Krąg”, ul. Dmowskiego 37, Poznań
„Metody animacji językowej dla wolontariuszy” 3 godziny warsztatów
Cel warsztatów: Pomoc wolontariuszom w nauce języków koncentruje się na wolontariuszach zagranicznych prowadzących zajęcia dla poznańskich mieszkańców.
Inne cele:

Prezentacja gier i sposobów transferu wiedzy

Wykaz narzędzi, których używa się podczas zajęć
Warsztaty obejmowały prezentację, interaktywne gry, przykłady i pracę nad planem zajęć.
3) 28.10.2019 Anna Maria Szymkowiak w Fundacji Akceptacja, Wilda, Poznań
„Pierwsza pomoc dla wolontariuszy” 3 godziny warsztatów
Celem warsztatów była nauka długoterminowych wolontariuszy, aby udzielali pierwszej pomocy i zapewnili bezpieczeństwo podczas swoich działań.
Kurs obejmował praktyki i teorię z profesjonalnymi narzędziami medycznymi i personelem.
4)”Warsztaty SocialLove – jak włączyć się społecznie”, prowadząca Urszula Kisiel-Grzanka Miejsce spotkania:Regionalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu przy WRK ZOP, Bukowska 27/29, 60-501 Poznań, 25.11.2019 (środa), 16:45 – 20:00
Spotkanie warsztatowe, jak włączyć się społecznie i zostac wolontariuszem w języku angielsim dla zainteresowanych studentów zagranicznych Dołącz do nas na nasze dni włączenia społecznego!
Pierwszy SocialTalk, gdzie Polacy i obcokrajowcy porozmawiali o wolontariacie i o tym, co zrobić, aby pomóc innym, nie tylko we własnym mieście, ale także tu i teraz podczas pobytu w Poznaniu.
https://www.facebook.com/events/2679874162078959/
5) Warsztaty kreatywności dla wolontariuszy: „Out of the box – warsztat kreatywności i niestandardowych myśli”, prowadząca Elżbieta Niewiadomska, miejsce Regionalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu przy WRK ZOP , 28/11/2019, 16:30 – 19:30
W dzisiejszych czasach kreatywność wydaje się na wagę złota, jedna z bezcennych umiejętności w życiu zawodowym jak i osobistym, już dawno przestała być kojarzona jedynie z narzędziem artystów. Problem jest tylko taki, że presja czy też dyscyplina nie do końca sprzyja do jej uaktywnienia.
Podczas warsztatów poznaliśmy patenty na rozbudzenie kreatywności i wyobraźni dzięki eksperymentom, działaniom twórczym i przyjemnym.
Wolontariusze nie tylko mieli możliwość rozwinięcia kompetencji, by lepiej zainteresować osoby, z którymi działają lekcjami, korepetycjami, ale też mogli podzielić sę swoim doświadczeniem, problemami i porozmawiać, jak na nie reagować.
Prowadzenie: Elżbieta Niewiadomska – graficzka, rysowniczka, edukatorka, koordynatorka projektów społecznych. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zafascynowana rysunkiem pierwotnym oraz twórczością art brut. Tworzy i prowadzi warsztaty edukacyjne i artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczególnie interesuje ją wykorzystywanie naturalnej potrzeby tworzenia do samopoznania i odkrywania najbliższego otoczenia.
https://www.facebook.com/events/487239295474021/
6) Warsztaty integrujące dla wolontariuszy podczas Międzynarodowoego Dnia Wolontariusza, prowadząca Elżbieta Niewiadomska, miejsce Regionalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu przy WRK ZOP , 05/12/2019, 17:00 – 20:00
Wolontariusze zastanawiali się jak w symboliczny sposób można pokazać ich doświadczenie z wolontariatem. Tworzyli projekt swojego Ex libris – ich znaku jako wolontariuszy, następnie przekładali go na linoleum, gdzie powstawała grafika.
Drugim zdaniem było stworzenie notesu dla przyszłych zapisków na przyszły roku. Zszywali kartki, a następnie tworzyli okładkę ozdobioną ich własnym ex-libris.
https://www.facebook.com/events/534225377412873/

Scroll to top
Skip to content